Majstrovstvá SR st. žiakov v Prešove skončili

5.Slovan Modra
6.MHáK Martin
7.Slavoj Trebišov
8.TJ Sokol Cífer

Výbor TJ teší, že na vrcholovom hádzanárskom podujatí Majstrovstvách SR sa zúčastnilo i naše družstvo st. žiakov. Družstvo z pomedzi účastníkov malo najmenší počet účastníkov a napriek tomu ukončilo ťažký turnaj ,keď prakticky celý turnaj odohrala základná zostava. Oceňujeme prácu trénera Kovačócyho, že pripravil družstvo na takéto namáhavé podujatie na ktoré sme mohli vycestovať vďaka OÚ, podpore rodičov a iných sponzorov.

Družstvo začalo cestu turnajom v základnej skupine B s Prešovom ,Bojnicami a Modrou.

Boje v základnej skupine B

1.Bojnice –Cífer  24:17 /13:7/
Proti súperovi známemu z Považskej ligy podali očakávaný výkon, ktorý sa zlepšil v 2. polčase ktorý prehrali iba 11:10.
Zostava: Glasa 7,Prekop 7,Baran 2, Plesko 1,Čechovič, Gašperík, Čuperka, T.Plesko, Šurin,  Marušinec
Úspešnosť strelcov 50%, Branár 50%

2 .Cífer –Prešov  12:33/18:9/
Nevydarené stretnutie zlyhanie vo všetkých činnostiach. Účinnosť streľby 34% 7 vyložených šancí. Brankár účinnosť 13 %.
Zostava :Glasa 3, Prekop 5,Baran, D.Plesko 1,Čechovič, Gašperík 1,Čuperka, T.Plesko, Marušinec

3.Modra – Cífer 14:17 /8:11/
Stretnutie, ktoré umožnilo  prebojovať sa do švrťfinále z 3.miesta v skupine. Účinnosť strelcov 57%, brankár  55 % čo bolo rozhodujúce. Bolo to najlepšie vystúpenie družstva na Turnaji.

Štvrťfinále

Topoľčany –Cífer   25:17 /8:11/
Veľmi dobrý 1. polčas proti víťazov trnavského kraja. Tu sa nedarilo brankárovi 24%, strelci iba 47%.
Zostava : Glasa 6, Prekop 2,Baran 2,D. Plesko 2,Čechovič 3, Gašperík 1,Čuperka 1,Šurin, T.Plesko  ,Marušinec

Boj o umiestnenie  5-8. miesto

Cífer –Martin  19: 23/11:10/
Nastupujú proti súperovi známemu z pov. ligy s ktorým zohrali vždy vyrovnané stretnutie. Podobne to bolo i tu. V 1.polčase vyhrávali už o 4 góly polčas vyhrali 11:10. V 2. polčase  nenastúpil najlepší hráč Glasa pre zranenie a tiež zranený bol i ďalší kľúčový hráč Prekop a dôležité stretnutie skončilo neúspechom a odsúdenie na boj o 7-8. miesto. Tu chlapci ukázali svoju bojovnosť a odhodlanie podať čo najlepší výkon, veď výhra by znamenala boj o 5-6.miesto v turnaji
Zostava : Glasa 5, Prekop 8, Baran 1, D. Plesko, Čechovič 1, Gašperík 1, Šurin 3, T. Plesko, Marušinec
Účinnosť strelcov 63% brankár 41 %. Výkon spolu s vyhratým stretnutím s Modrou si zaslúžia absolutórium.

povzbudzovanie

Záverečný boj o 7-8. Miesto

Trebišov –Cífer  17:12 /10:4/
Do boja nenastúpili Glasa,Prekop-zranení. Pri neúčasti najlepších hráčov, je pochopiteľne že strelecká účinnosť iba 24% i keď výkon brankára bol 41 % nedokázali vzdorovať Trebišovu . Napriek tomu svoj výkon zlepšovali, ba 2. polčas vyhrali o 1 gól. /7:8/
Zostava: Baran 2, D. Plesko 2,Gašperík 2, Čechovič 4, Šurin 1, Čuperka 1, T. Plesko, Marušinec

Ďakujeme všetkým hráčom, prítomným  rodičom  trénerovi a vedúcej družstva, že vzorne vystupovali a robili česť klubu i obci. Mrzí nás zranenie hráčov Prekopa a Glasu . Veríme, že sa rýchlo zotavia.
Najlepším a najužitočnejším hráčom bol P. Glasa strelec 28 gólov. K nemu treba uviesť strelca 26 gólov P. Prekopa, a hráčov Čechoviča a Barana s 9-imi gólmi.