Turnaj Playminihandball 2018 Stupava 18-20.5.2018

Tradičný medzinárodný turnaj minihádzanej  nie je pre našu TJ Sokol Cífer neznámy. Naše družstvá minihádzanej chlapcov mali účasť na viacerých ročníkov tohto významného podujatia a jubilejného 10. ročníka sa zúčastnilo i družstvo dievčat. To, že ide o významný a obľúbený turnaj svedčí o tom tohoročná účasť 92 minihádzanárskych družstiev.

Naša TJ  vyslala na turnaj až tri družstvá 1 chlapčenské a 2 dievčenské.

Družstvo chlapcov viedol p . Mgr Peter Baron. Súťažili v skupine CHA v kategórii A1 ročník 2007/2008. Začínajúce družstvo malo neľahkú úlohu proti renomovaným družstvám zo Slovenska a Čiech. V tejto kategórii  súťažilo 30 družstiev. V konečnom hodnotení sa naše družstvo umiestnilo na 24. mieste. Pochvalu zaslúži Michal Klinko, za odvedenú hru i streľbu.

Družstvá dievčat pod vedením  Juraja Šramela a Stanislavy Ošťádalovej súťažili v skupinách DC / Cífer B/a DA/Cífer A/  v kategórii A2 roč. 2007/2008, kde súťažilo 21 družstiev . Lepšie sa darilo mladšiemu družstvu Cífer B. Družstvo sa umiestnilo na peknom 12. mieste . Z tohoto družstva  si zaslúži pochvalu strelecky disponovaná Patrícia Kollárová. Skúsenejšie družstvo Cífer A bolo v náročnej základnej skupine a po niektorých nešťastných tesných prehrách obsadilo 18. miesto. Dobre sa v tomto družstve darilo Natálie Krutej.

Okrem spomínaných hráčov, pochvalu si zaslúžia všetci hráči a hráčky, ktoré odvádzali obetavý výkon s plným nasadením. Bez dobrého kolektívu nebolo by ani výborných hráčov. Do dobrých kolektívov, ktoré sa slušne chovali na verejnosti i na ihrisku, zapadla i skupina rodičov ,ktorá neváhala navštíviť deti na turnaji a  vytvoriť pre nich žičlivú atmosféru.

Výbor TJ si mimoriadne váži angažovanosť rodičov ochotných pomôcť pri akciách ale i návštevách tréningov a tiež s uspokojením sleduje, že tréningy sú navštevované vo veľkom počte a pokračujú i tí, ktorí sa nedostali na turnaj.

Turnaj splnil svoje poslanie, utužil kolektívy a umožnil hráčom stretnúť sa s výbornými kolektívmi a nabrať nové skúsenosti pre ďalšiu hráčsku činnosť. Treba pripomenúť že akcia sa uskutočnila vďaka príspevku  OÚ a rodičov  hráčov.

Juraj Šramel

Patrícia Kollárová
« z 11 »

 

Pridaj komentár